Több, mint három évnyi esés után első ránézésre jó befektetésnek tűnik a kínai részvénypiac. De önmagában az alacsony értékeltség még nem ok a beszállásra: vajon ezután olyan rallyt látunk, mint a Nasdaq-nál, vagy évtizedekig tartó szenvedést, mint a japán tőzsdén? Mutatunk egy gondolkodási keretrendszert, amiben eldönthetővé válik a kérdés.
Az évek óta szenvedő kínai részvénypiac az elmúlt hónapokban jelentősen emelkedett. Az internetes szektor részvényei komoly ellenállásokat törnek át, míg az átfogó gazdaságélénkítő intézkedések és az USA-Kína kapcsolatok javulása további felértékelődést eredményezhet. Ugyanakkor bizonyos kockázatok továbbra is vannak, de a piac emelkedése akár egy trendforduló előszelét jelentheti.
Jegybanki kamatvágás, geopolitikai konfliktusok, vállalati eredmények - talán a három legfontosabb abból a számos sztoriból, amelyek meghatározták a tőkepiacok irányát az idei év első négy hónapjában. Ugyan az első hónapok kifejezetten erősen indultak, mostanra jelentősebb korrekciót láttunk a részvénypiacokon, elsősorban az amerikai technológiai szektor vezetésével. Mindeközben a nyersanyagpiac köszöni jól van, az ezüst, az arany és a réz 10 százalékot meghaladó árfolyamemelkedést könyvelhetett el eddig, miközben a soft commodity szegmensben is voltak jelentős mozgások. Sok jó sztori van a magyar tőzsdén is, a blue chipek közül a Magyar Telekom emelkedik ki, míg a midcapeknél a Nyomda vezeti az emelkedést, a BUX index pedig a globális lista élmezőnyébe került a maga 12 százalékot meghaladó felértékelődésével.
Kifejezetten pocsék éve volt tavaly a kínai befektetéseknek, a szenvedés pedig az év elején is folytatódott. A várakozások szerint azonban Kína ismét elindulhat a növekedés útján, a nagy kérdés éppen ezért most az, hogy a piacok lesznek-e elég türelmesek a reformokkal kapcsolatban. Éppen ezért most mutatunk egy olyan kínai részvényt, ami 50 százalékkal is többet érhet, és a következő hónapok egyik nagy nyertese lehet.
Kína három, rossz hiteleket kezelő adósságkezelőjét beolvasztaná a legnagyobb állami vagyonalapba a tőkepiacok stabilizálása érdekében - írta a CNBC.
2023 a Nyúl éve volt a kínai asztrológiában, a türelmet és a szerencsét szimbolizáló állat azonban nem végezte jól a dolgát, ugyanis rengeteg szerencsétlenség érte a világ második legnagyobb gazdaságát, ami végül a befektetői türelem látványos elvesztéséhez vezetett. Február elején viszont beköszönt a Sárkány éve - ez már egy olyan energiájú állat, ami méltóbbnak tűnik az országra leselkedő, rendkívül sok és szövevényes nehézség legyűrésére. Félretéve az asztrológiát: az ingatlanpiaci válság után rengeteg a kérdőjel a kínai gazdaság helyzetével kapcsolatban, de már fel-felbukkannak a pozitív előjelek - adódik a kérdés, hogy van most már potenciál a kínai befektetésekben, vagy a Nyúl után a Sárkány sem hoz szerencsét?
A kínai forgalmazású részvényekbe fektetett külföldi tőkét csaknem teljes egészében kivonták az idén a befektetők, miután egyre kétségesebbnek tartják, hogy Peking hajlandó lesz komolyabb ösztönzőkkel serkenteni a megtorpanó gazdasági növekedést - áll a Financial Times pénteken ismertetett felmérésében.
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban a Raiffeisen Alapkezelő írását olvashatják:
A globális befektetők több mint 25 milliárd dollárt vontak ki a kínai részvénypiacról az ország gazdasági növekedésével és az ingatlanszektorral kapcsolatos aggodalmak miatt. Ezzel az év első hét hónapjában Kínába áramló tőke közel háromnegyede elhagyta az országot - írta meg a Financial Times.
Kína 137 milliárd dollár értékben bocsát ki államkötvényeket, elsősorban természeti katasztrófák utáni újjáépítésre és katasztrófamegelőzésre - tudósított a CNBC.
Az FTSE Russell korábbi vezetője, Mark Makepeace úgy véli, hogy a kínai piac ingadozásának legrosszabb időszaka már elmúlt, és látja a növekedési potenciált - tudósított a CNBC.
Csapnivaló gazdasági teljesítmény, fokozódó ellentétek a Nyugattal, és egyre nagyobb bizonytalanság. Leginkább ezekkel a szavakkal lehetne jellemezni az elmúlt hónapok eseményeit Kínában, amely igencsak megtépázták a legnépszerűbb kínai részvényeket is. Az elmúlt napok eseményeit követően azonban könnyen lehet, hogy hamarosan már megláthatják a fényt az alagút végén a befektetők, ugyanis egyes források szerint a hatóságok hamarosan fokozhatják a tőzsde felkarolására tett erőfeszítéseiket. Ennek apropóján megnéztük, hogy az elmúlt hónapok zuhanását követően milyen lehetőségek lehetnek a kínai részvénypiacon.
Többek között a nemzetközi részvénypiaci befektetésekről is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.
Kína állami vagyonkezelő alapja 2015 óta először növelte részesedését a legnagyobb kínai bankokban, ezzel felerősítve azokat a spekulációkat, hogy a hatóságok fokozhatják az elmúlt években gyengélkedő tőzsde felkarolására tett erőfeszítéseiket.
Többek között a hazai és nemzetközi részvénypiacokkal is foglalkozunk a Portfolio Signature Online Klubján.
Talpra állással próbálkoznak a kínai tőzsdék, miután áprilisban közel 450 milliárd dollárral csökkent a kínai részvénypiac összesített értéke, elsősorban az Egyesült Államokkal növekvő geopolitikai feszültségek következtében – írja a Bloomberg.
Két forrás és kormányzati adatok szerint a Bridgewater Associates az elmúlt évben megduplázta kínai alapjának vagyonát több mint 20 milliárd jüanra (2,93 milliárd dollár). Ezzel Ray Dalio által jegyzett befektetéskezelő a legnagyobb külföldi alapként tovább erősítette a pozícióját az országban - számolt be róla a Reuters.
Időbe fog telni, amíg a kínai fogyasztók újra elkezdenek költeni, annak ellenére, hogy az ország váratlanul gyorsan újranyitott a koronavírus miatti lezárásokból.
Az exit pollok alapján.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Emellett kiemelte, hogy országa nem a fegyverek tesztpályája.
Izrael még októberben hajtott végre széleskörű támadást az ország ellen.
A stájerországi tartományi választásokon.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.